Licznik odwiedzin (unikalnych)

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj6
mod_vvisit_counterWczoraj86
mod_vvisit_counterTen tydzień452
mod_vvisit_counterOstatni tydzien607
mod_vvisit_counterTen miesiac1789
mod_vvisit_counterOstatni miesiac2992
mod_vvisit_counterWszystkie dni251862

Gosci na stronie: 1
Twoj adres IP: 18.206.16.123
,
Dzisiaj: 20 wrzesień 2019

Strona główna

„ A nadzieja znów wstąpi w nas …”

17 stycznia 2016 roku w świetlicy wiejskiej w Rębiszowie odbyło się spotkanie opłatkowe społeczności lokalnej. O godzinie 16 do odświętnie przystrojonej sali przybyło liczne grono mieszkańców. Wszystkich gości serdecznie przywitał Piotr Cybulski sołtys sołectwa Rębiszów i poprosił księdza Zbigniewa Pacyniaka proboszcza parafii Rębiszów o rozpoczęcie uroczystości. Wszyscy w skupieniu wysłuchali fragmentu tekstu Ewangelii, następnie zaśpiewali kolędę „Wśród nocnej ciszy”. Tekst kolędy jest ponadczasowy i jednoczy podczas śpiewania wywołując wzruszenie. Każdy otrzymał opłatek i nastąpił najbardziej wzruszający moment – składanie sobie życzeń i dzielenie się opłatkiem. Ponieważ w tak małej społeczności wszyscy się znają, więc życzenia były szczere, osobiste i prosto z serca płynące. Na sali panowała życzliwość, uśmiech gościł na wszystkich twarzach.
Gdy gwar przycichł i obecni zajęli swoje miejsca, nastąpiła część artystyczna. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Rębiszowie zaprezentowali się w montażu muzycznym, na który złożyły się przepiękne pastorałki. Dźwięczne melodie wypełniły całą salę, cudowny występ zachwycił ludzi. Gromkie brawa trwały długo, były zasłużone. Głęboki ukłon dla pani Małgorzaty Husak nauczycielki muzyki z tutejszej szkoły za profesjonalne przygotowanie do występu  śpiewającej grupy. A zebrani, biorąc przykład z uczniów, śpiewali kolędy te najbardziej znane, śpiewane często w kościele.
Żeby duch nie osłabł i siły do śpiewania nie ubyło, na stołach pojawiły różnorodne ciasta upieczone przez mieszkanki Rębiszowa, słodycze, owoce, kawa, herbata, napoje. Jednym słowem – dla każdego coś dobrego. Miły nastrój sprawił, że trudno się było rozstać. Za rok, jak wszystko pójdzie dobrze, zorganizujemy kolejne spotkanie opłatkowe.  Mamy taką nadzieję.
Wszystkim mieszkańcom sołectwa Rębiszów, parafii Rębiszów i nie tylko życzymy w Nowym Roku zdrowia i pomyślności w codziennym życiu. Do Siego Roku!

                                                                        Rada Sołecka i Sołtys sołectwa Rębiszów

joomla template 1.6