Licznik odwiedzin (unikalnych)

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj23
mod_vvisit_counterWczoraj125
mod_vvisit_counterTen tydzień148
mod_vvisit_counterOstatni tydzien1077
mod_vvisit_counterTen miesiac1571
mod_vvisit_counterOstatni miesiac3601
mod_vvisit_counterWszystkie dni332181

Gosci na stronie: 5
Twoj adres IP: 3.236.82.241
,
Dzisiaj: 12 kwiecień 2021

Strona główna

SPOTKANIE OPŁATKOWE

Spotkanie opłatkowe to wspaniały czas do tego, aby się spotkać, porozmawiać, wspomnieć o tym, co było, co minęło. Opłatek wigilijny to symbol przebaczenia i pojednania, to  znak przyjaźni i miłości. Dzielenie się nim wyraża chęć bycia razem.

W tym tonie w niedzielę 25 stycznia w naszej świetlicy wiejskiej odbyła się taka uroczystość. Dwa lata temu podczas uroczystości opłatkowej odczytaliśmy wspomnienia o pierwszej powojennej Wigilii – „Wigilia 1945 rok wspomnienie” autorstwa naszej mieszkanki pani Janiny Szyc (Skórki). Warto wspomnieć, że praca pani Janiny została zgłoszona  do udziału w XIV Mazowieckim Konkursie Małej Formy Literackiej i otrzymała dyplom uznania w kategorii prozy.

Tegoroczna uroczystość opłatkowa  rozpoczęła się również odczytaniem wspomnień pani Janiny pod tytułem „Wspomnienie opłatkowe”. Uroczystego odczytu dokonała wnuczka pani Janiny – Anna Kaniuk (fragment)

Pamiętam Drodzy Państwo! To życie w Rębiszowie z bardzo dawnych lat, gdy byliśmy jeszcze młodzi, inny wydawał się świat… Choć wiele lat minęło różnie doświadczał nas los… to w sercu pozostało na zawsze takie maleńkie „coś”, co nie pozwala zapomnieć i zawsze przypomina o naszej wielkiej przyjaźni, która się nie skończyła.

   Po nastrojowym wstępie wszystkich obecnych powitał Piotr Cybulski, sołtys Rębiszowa, dziękując jednocześnie  pani Janinie  za udostępnienie kolejnych kart z pamiętnika wigilijnych wspomnień. Jako wyraz wdzięczność na ręce wnuczki Anny skierował  podziękowania i bukiet kwiatów.
 Odczytaniem fragmentu Biblii ksiądz proboszcz Zbigniew Pacyniak rozpoczął drugą część spotkania. Oczywiście nie zabrakło wspólnego odśpiewania kolędy  „Wśród nocnej ciszy”, która wypełniła melodią całą salę. Po odmówionej modlitwie wszyscy podzielili się opłatkiem, życząc sobie  zdrowia, pomyślności  i doczekania kolejnego roku.    
   Na koniec przyszedł  czas na poczęstunek -  herbatę, kawę, okolicznościowy tort i smaczne ciasta upieczone przez mieszkańców Rębiszowa. Wszystkich łączyło  wspólne kolędowanie, muzyka  i ten wspaniały  nastrój minionych świąt (na zewnątrz spadł świeży, biały śnieg).


 

joomla template 1.6