Licznik odwiedzin (unikalnych)

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj26
mod_vvisit_counterWczoraj125
mod_vvisit_counterTen tydzień151
mod_vvisit_counterOstatni tydzien1077
mod_vvisit_counterTen miesiac1574
mod_vvisit_counterOstatni miesiac3601
mod_vvisit_counterWszystkie dni332184

Gosci na stronie: 4
Twoj adres IP: 3.236.82.241
,
Dzisiaj: 12 kwiecień 2021

Strona główna

FESTYN ZAKOŃCZENIE LATA

                                                     

13 września w naszej wsi odbył się Festyn Zakończenie Lata którego organizatorem było Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Pogórza i Gór Izerskich„ZAKWSIE „ , choć od tej imprezy minął już miesiąc to wspomnienia osób które brały w nim udział niewątpliwie nadal są żywe a dla tych którzy być nie mogli przedstawiamy krótką relację. Po całotygodniowych opadach deszczu sobotni poranek przywitał nas pięknym słońcem. Od wczesnych godzin porannych nasi strażacy i mieszkańcy  Rębiszowa rozpoczęli przygotowania do festynu, rozstawili namioty i stoły , przygotowali boisko do siatkówki. Do południa wszystko było gotowe a plac obok krzyża czekał na pierwszych uczestników. Rozpoczęliśmy o godz. 16:00 turniejem w piłkę siatkową o puchar sołtysa. Do zmagań stawiły się cztery drużyny, min. drużyna Straży Pożarnej z OSP KSRG Rębiszów, która zdobyła puchar. Nasi dzielni druhowie po raz kolejny pokazali, że są najlepsi z najlepszych. Równolegle do turnieju odbywała się przygotowana przez Panią Natalię Łój Gra Terenowa - to nic innego, jak zabawa w dawne podchody. Wystarczyło tylko pójść po wyznaczonej trasie, znaleźć odpowiednie punkty i odpowiedzieć na pytania. Zabawa cieszyła się sporym zainteresowaniem, zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. Mamy nadzieję , że Gra Terenowa na stałe wpiszę się w kalendarz imprez naszej wsi. W trakcie festynu promowaliśmy również udział naszego sołectwa w programie Odnowa Wsi Dolnośląskiej , prezentowaliśmy również dorobek innych wsi biorących udział w tym programie a wszystko to odbywało się pod hasłem ” Mamy się czym pochwalić” Podczas imprezy nie zabrakło przepysznego jedzenia. Nasze mieszkanki jak zwykle stanęły na wysokości zadania , były wykwintne ciasta , pyszne kiełbaski, chleb ze smalcem ( chleb był oczywiście z Rębiszowa, otrzymaliśmy go od Pana Andrzeja Woźniaka za co mu serdecznie dziękujemy), nowością była zapiekanka rębiszowska , której prawie 40kg rozeszło się błyskawicznie. Zapewnione było też atrakcje dla ducha.  Wystąpił dla nas zespół Rybniczanki, (zaprzyjaźniony, trochę za sprawą Pana Pawła Krippla, zespół folklorystyczny z Rybnicy), całą imprezę prowadził i do tańca przygrywał nam Pan Ireneusz Kudyba ze Świeradowa Zdroju. Zabawa trwała do późnych godzin nocnych. Mieszkańcy naszego sołectwa po raz kolejny pokazali, że wspólnie potrafią zorganizować wspaniałą imprezę i świetnie się na niej bawić, nie zważając na drobną niedogodność jaką było błoto po kostki. Na koniec chcielibyśmy podziękować wszystkim , którzy pomogli przy zorganizowaniu tego festynu , tzn. Dolnośląskiemu Urzędowi Marszałkowskiemu z którego funduszy festyn był wspófinansowany ,druhom z OSP Rębiszów, Grupie Odnowy Wsi, Radzie Sołeckiej oraz zawsze niezawodnym mieszkańcom Rębiszowa.

                                                                                

                                          Edyta Hryciew

                                Grupa Odnowy Wsi Rębiszów 

joomla template 1.6